• עיסוי עד הבית
 • עיסוי עד הבית בתל אביב
 • עיסוי רפואי
 • YouMassage

  עיסוי מקצועי אצלכם בבית מהמעסים בכירים בעלי ידע מעמיק בתחום רפואה משלימה ונסיון רב שנים
 • YouMassage

  אנו מספקים עיסוי מקצועי בבית הלקוח או בקליניקות פרטיות של המעסים בכל רחבי הארץ
 • YouMassage

  מחפשים עיסוי מקצועי בבית או בקליניקה פרטית? אתם במקום הנכון

היסטוריה של עיסוי

היסטוריה של עיסוי

עיסוי - היסטוריה של עיסויכבר בימי קדם עיסוי היה חלק חשוב באמנות הריפוי. מקורות עתיקים מספרים על הודים וסינים אשר היו משתמשים בעיסוי לריפוי כאבים, בעיות אורטופדיות והפרעות שונות כבר באלף השלישי לפנה''ס.

בהתחלה בהודו ובסין רק כוהנים השתמשו בעיסוי לריפוי מחלות. לאחר מכך נפתחו בתי ספר לרפואה בהם לימדו טכניקות שונות של עיסוי. ובמקביל, כך גדלה ההתעניינות והביקוש ללימוד שפת גוף האדם בשנים שלאחר מכן.

בסין העתיקה הונחו מקורות לרפואה מונעת. כמעט בכל פרובינציה התפתחו בתי ספר אשר לימדו עיסוי והתעמלות רפואית.

עיסוי התפתח גם במצריים העתיקה, לוב ונוביה והיה ידוע במדינות אלה כבר במאה ה-12 לפנה''ס. במצריים העתיקה  עשו עיסוי בשילוב עם סאונה. קלאופטרה  אהבה עיסוי עם שמנים ארומתרפיים ששמר על יופיה.

מהציורים והתבליטים של מצרים קדומה יכולים להגיע למסקנה כי אשורים, פרסים ומצרים השתמשו בעיסוי לא רק בטיפולי יופי אלא גם בטיפולים רפואיים. בחפירות ארכיאולוגיות בתוך קבר של המפקד המצרי קדום מצאו פפירוס עם תמונות המתארות את הטכניקות הבסיסיות של עיסוי: ליטוף ושפשוף של רגל, לחיצות על שרירי הגב.


 

ממצריים עיסוי התפשט  באופן נרחב ליוון העתיקה, אך בשילוב עם התעמלות מיוחדת ותפס מקום חשוב באומנות הריפוי. עיסוי נחשב כאחד מעקרונות הבסיסיים של רפואה יוונית קדומה.  הרופאים היוונים הידועים כמו הירודיקס, והיפוקרטס תיארו בעבודות שלהם טכניקות רבות של עיסוי.

ביוון העתיקה ייחסו חשיבות רבה לעיסוי, והאמינו שחשוב להשתמש בעיסוי לא רק ברפואה אלא גם בחיי היום יום והספורט. עם הזמן התפתחו בתי ספא וסלונים לטיפולי פנים וגוף שבהם הציעו עיסוי היגייני ועיסוי הוליסטי.

ברומא העתיקה נפתחו בתי ספר של עיסוי, הם הוקמו על ידי רופאים יוונים – אסקלפיאדס ותלמידיו. אסקלפיאדס חילק את תורת העיסוי למספר קטגוריות: יבש - עם שמן, חזק - חלש, לטווח קצר – לטווח ארוך.

רופא בשם צלסוס המליץ על טכניקת השפשוף למניעת והסרת  בצקות.

הרופא המפורסם של רומא העתיקה גלן הגדיר תשעה סוגי עיסוי, ותיאר את הטכניקות הביצוע שלהם.

ע"פ כתביו של פלוטארכוס, גאיוס יוליוס קיסר באופן קבוע נהג לקבל עיסוי באמצעות מעסים מקצועיים עם הכשרה מיוחדת.

כתבות נוספות:

עיסוי עד הבית עיסוי ארומתרפי טיפולי רפואה משלימה ועיסוי בוידאו